O nas

ADAM LATO - realizator nagrań

Producent muzyczny, skrzypek, realizator nagrań w Łejkap Studio, absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Adam produkcją muzyczną zajmuje się od roku 2010. W tym samym roku zaczął kompletować sprzęt, co następnie zaowocowało otwarciem pierwszej amatorskiej wersji Łejkap Studio, znajdującej się w jego mieszkaniu. Przez cały czas prowadzenia amatorskiego studia, Adam uczył się podstaw realizacji nagrań oraz produkcji muzycznej i uzupełniał swoje studio kolejnymi urządzeniami. W połowie 2014 roku postanowił przenieść się do lepszego miejsca i rozpocząć fachową działalność.

Osiągnięcia:

 

 • We wrześniu 2013 roku wraz z Michałem „Zeteną” Zaniewskim wyprodukował podkład do konkursu „Łap bit – daj hit” organizowanego przez Sebastiana „Rahima” Salberta pod szyldem wytwórni MaxFloRec.

 • W 2013 roku wraz z raperką Guovą opublikował teledysk do ich pierwszego wspólnego utworu „Smutno czy nudno”. Dziś klip cieszy się niemałą popularnością, gdyż osiągnął już ponad 2 miliony wyświetleń.

 • W grudniu 2013 roku razem z Michałem „Zeteną” Zaniewskim został finalistą mistrzostw Polski producentów muzycznych Beatbattle Poznań.
   

 • W styczniu 2014 roku wygrał konkurs na remiks utworu Red Lips pt. „To co nam było”. Konkurs był organizowany przez magazyn Estrada i Studio


   

 • W lutym 2014 roku wraz z raperem Mateuszem „Kotem” Kocięckim wydał płytę pt. „W Kolejce po tytuł” poprzedzoną singlem „To jest Polska’. Materiał był promowany przez wytwórnię MaxFloRec.


   

 • W maju 2014 roku zdobył nagrodę „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii dźwięk
  Oficjalna strona Żurawi
   

 • W lipcu 2014 roku wziął udział w inicjatywie pt. „Lato w Teatrze” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przeprowadził tam warsztaty produkcji muzycznej, skomponował i wyprodukował muzykę do spektaklu „I Love LBN” oraz wykonał ją na żywo podczas dwóch premierowych spektakli.


   

 • W sierpniu 2014 roku wyprodukował utwór „Passe”, który znalazł się na płycie pt. „Reversal” zespołu Pokahontaz. We wrześniu tego samego roku, wraz z zespołem Pokahontaz, wykonał ten utwór na żywo na festiwalu muzycznym „ArtDeRue Fest” w Rzeszowie.


   

 • We wrześniu 2014 roku miała miejsce premiera filmu „Wyślę Wam Kartkę” Anny Dudy-Ziętek, do którego Adam stworzył oprawę muzyczną.
  Wyślę Wam Kartkę na FilmPolski.pl
  W lutym 2015 roku powyższy film zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Prowincjonalia
  Film zdobył również główną nagrodę Jańcio Wodnik w kategorii "film dokumentalny" na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej we Wrześni.
   

 • W lutym 2015 roku Adam został wybrany przez samego DJa Premiera (jednego z najbardziej znanych djów/producentów na świecie) oraz rapera Royce da 5'9" (świetnego rapera, który ma na koncie m.in 2 płyty z Eminemem) do dziesiątki najlepszych w konkursie na remiks utworu z ich płyty "PRhyme". Konkurs zorganizował ogólnoświatowy portal BeatStars.

  < Odsłuch remixu na YouTube >

 


Aktualne informacje na temat twórczości Adama znajdziesz na:
https://www.facebook.com/ProducentAdam