O nas

Łejkap Studio powstało w 2011 roku i pierwotnie było małym, domowym studiem nagrań założonym przez Adama Lato.

Od 2014 roku mieścimy się przy ulicy Kruczej 4 w Lublinie. Od tamtej pory gościliśmy setki muzyków, wokalistów, lektorów z Polski i zza granicy. Zrealizowaliśmy tysiące nagrań, wyprodukowaliśmy, zmiksowaliśmy i zmasterowaliśmy setki utworów. Na co dzień współpracujemy również z firmami, dla których wykonujemy komercyjne zlecenia. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty z produkcji muzycznej dla dzieci i młodzieży.

Nasi realizatorzy czekają na Was w pełnym rynsztunku blush


Za sprawą naszego zaangażowania w realizację powierzonych nam projektów, indywidualnego, często nieszablonowego podejścia, coraz większego doświadczenia oraz przyjemnej, bezstresowej atmosfery - Łejkap Studio jest na mapie Lublina znanym i szanowanym miejscem szczególnie w środowisku muzyków i wokalistów oraz twórców audycji i podcastów. Doszło do tego, że wielu naszych gości podczas sesji nagraniowych na zadane przez telefon pytanie "Gdzie jesteś?" bez zastanowienia odpowiada "W Łejkapie". smiley Jest to dla nas olbrzymi komplement i codziennie jesteśmy wdzięczni naszym gościom za zaufanie oraz polecanie "Łejkapu" znajomym po fachu. Każdy kto chociaż raz u nas zagościł wie, że Łejkap Studio to dla nas dużo więcej niż miejsce pracy. Łejkap jest dla nas po prostu drugim domem (albo nawet pierwszym, tylko nie mówcie tego żonie Producenta Adama wink).

 

Studio działa nieprzerwanie od 2014 roku i na dzień dzisiejszy, każdego tygodnia, spod naszych rąk i w asyście naszych uszu, wychodzi conajmniej 7 gotowych, wyprodukowanych utworów, podcastów czy nagrań lektorskich.

 

Nasi realizatorzy:

 

Producent Adam - Adam Lato

Producent muzyczny, skrzypek, założyciel i właściciel Łejkap Studio, absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Adam produkcją muzyczną zajmuje się od roku 2010. W tym samym roku zaczął kompletować sprzęt, co następnie zaowocowało otwarciem pierwszej wersji Łejkap Studio, znajdującej się w jego sypialni. laugh Przez cały czas prowadzenia amatorskiego studia, Adam uczył się podstaw realizacji nagrań oraz produkcji muzycznej i uzupełniał swoje studio kolejnymi urządzeniami (w Łejkapie wciąż pojawiają się nowe instrumenty, wtyczki i inne muzyczne zabawki). W połowie 2014 roku postanowił przenieść się do lepszego miejsca i na poważnie rozpocząć fachową działalność.

Adam ma na koncie wiele autorskich kompozycji i produkcji, niektóre z nich odbiły się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej, a już w drodze są kolejne gorące utwory. Wielokrotnie był zwycięzcą konkursów na remiksy czy tematyczne produkcje, jest również laureatem nagrody ŻURAWIE - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne w kategorii "Dźwięk".

Swoją karierę producenta muzycznego zaczynał od produkcji hip-hopowych. Jest współtwórcą takich projektów jak Kot/Adam L, SNR Crew, Katelsen czy Chonabibe. Od 2020 roku jest "nadwornym" kompozytorem i producentem utworów wokalistki Marie, z którą stworzyli takie hity jak "Zero Calorie Cookie" czy "Chewing Gum".

Funfact: Oprócz tego, że Adam jest producentem muzycznym, jest także producentem... Czarnego Czosnku. A właściwie to współtwórcą rodzinnej marki Bieszczadzki Czosnek oraz głównym sprawcą sprzedażowego zamieszania. Ponadto jeździ samochodem z dowcipnie witającą rejestracją, nawiązującą do powiedzonka "Elo mordo!" popularnego w hip-hopowym żargonie. Tym samym codziennie wywołuje uśmiech na twarzach innych kierowców oraz przechodniów blush.

 

Toncho - Anton Hrytsai

Tekściarz, raper, a od niedawna również realizator nagrań i producent muzyczny w Łejkap Studio.

Swoją przygodę z pisaniem tekstów zaczął już w szkole podstawowej, gdzie był doceniany przez nauczycieli za swoją wyobraźnię i dobór słów. Najlepiej wychodziły mu teksty rymowane, a to że słuchał dużo różnorodnej muzyki oraz fakt, że jest fanem sztuki i kultury ulicznej, sprawiły że postanowił spróbować swoich sił w rapie. Pierwsze utwory nagrywał w domowym studiu swojego kolegi w Nowym Bugu w Ukrainie - ich rodzinnym mieście.

W 2017 roku przeprowadził się do Lublina, gdzie zaczął studia i pracę. W międzyczasie wciąż rozwijał swoją pasję muzyczną i postanowił nagrać utwór w studiu nagrań w miejscu gdzie aktualnie mieszka - i tak pierwszy raz trafił do Łejkapu. Od razu poczuł klimat tego miejsca i pomyślał sobie, że w przyszłości chciałby pracować i realizować swoje projekty właśnie tutaj. 

Jego plan się ziścił! Po kilku latach podróży, pracy w różnych miejscach, zbierania doświadczenia, ciągłego szlifowania umiejętności oraz nauki języków zaczął być stałym bywalcem, a teraz również realizatorem i producentem muzycznym w Łejkap Studio!blush

Dziś realizuje coraz więcej nagrań, produkuje kolejne utwory, zbiera materiał na swoją EP, ma na koncie kilka wydań w języku ukraińskim, ale również w języku polskim np. wakacyjny singiel "Miami", który stworzył we współpracy z wokalistką NEL oraz Producentem Adamem.

Funfact: Anton ma tak duży talent do nauki nowych języków, że sam czasem żartuje, że aktualnie po polsku mówi lepiej, niż w swoim języku rodzimym. Prawda jest taka, że potrafi napisać po polsku lepsze rymy i zarapować je lepiej, niż wielu polskich mainstreamowych raperów (wstydźcie się panowie, albo przynajmniej zapiszcie się na warsztaty u Antona w sekcji "Kontakt" cheeky).